ul. Kurpińskiego 33, 64-140 Włoszakowice 65 537 00 12 501 816 258 biuro@john.pl

Katalog FEFCO

Katalog FEFCO

Certyfikaty

PL
EN
DE

lokalizacja producenta opakowań kartonowych

O firmie

Rys historyczny

Firma powstała w kwietniu 1991 roku pod nazwą Wytwarzanie Opakowań z Tektury Falistej i mieściła się w wynajętych garażach. Na początku przedsiębiorstwo liczyło zaledwie trzy osoby, a produkcja ograniczała się jedynie do kartonów klapowych i kratownic.

W roku 1996 w starym zakupionym wcześniej magazynie po Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" we Włoszakowicach rozpoczął się remont i adaptacja pomieszczeń magazynowych na pomieszczenia produkcyjne, biurowe i socjalne.

W 1997 roku Firma zmieniła swoją siedzibę. Powstały większe hale produkcyjne oraz zaplecze magazynowe, co pozwoliło na kolejne inwestycje w maszyny przetwórcze oraz bezpieczne stanowiska pracy.

Przez kolejne lata Firma stopniowo się rozwijała poszerzając oferowany asortyment opakowań, wzbogacając park maszynowy oraz sukcesywnie zwiększając zatrudnienie.

W styczniu 1997 roku Firma zatrudniała już 17 pracowników i została podjęta decyzja o utworzeniu zakładu pracy chronionej

W sierpniu 1997 roku uzyskaliśmy status zakładu pracy chronionej i nową nazwę Firma Produkcyjno-Usługowa Zakład Pracy Chronionej Marek John.

Od momentu rozpoczęcia działalności naszym celem jest dążenie do jak najlepszego spełniania oczekiwań i wymagań klienta. W 2005 roku wdrożyliśmy system zarządzania jakością oparty o międzynarodowe normy ISO 9001:2000, który w roku 2010 został zmodyfikowany do normy ISO 9001:2008 i jest utrzymywany nadal, co zostało potwierdzone stosownym certyfikatem.

Zakup maszyny sklejającej w 2013 roku pozwolił nam poszerzyć naszą ofertę o skrzynki klejone do owoców i warzyw.

Zgodnie z planami Właściciela w 2015 roku, kolejny raz powiększyliśmy Nasze powierzchnie produkcyjno-magazynowe. W najbliższej przyszłości planujemy dalszą rozbudowę parku maszynowego, poprzez zakup nowoczesnych, bardziej wydajnych, ergonomicznych i bezpiecznych urządzeń.

Nasze mocne strony to:

 • wysoka jakość,
 • krótkie terminy realizacji,
 • elastyczność oraz indywidualne podejście do klienta,
 • profesjonalizm,

Polityka jakości

Od momentu rozpoczęcia działalności naszym celem jest dążenie do jak najlepszego spełnienia oczekiwań i wymagań Klientów. Dlatego też systematycznie podnosimy jakość produkowanych opakowań. Aby jeszcze skuteczniej zamierzenie to realizować opracowaliśmy, wdrożyliśmy i będziemy doskonalić system zarządzania jakością oparty o wymagania międzynarodowej normy ISO 9001:2008.

1. Wyznaczyliśmy sobie następujące cele polityki jakości:

 • skrócenie czasu realizacji zamówienia,
 • zmniejszenie ilości niezgodności powstałych w trakcie procesu produkcji wyrobu,
 • systematyczne podnoszenie kompetencji i świadomości pracowników,
 • zwiększenie zaangażowania wszystkich pracowników w sprawy jakościowe oraz poprawę wyników pracy,
 • utrzymywanie stałych partnerskich kontaktów z sprawdzonymi dostawcami,
 • realizację inwestycji zmierzających do rozwoju potencjału produkcyjnego przedsiębiorstwa,
 • utrzymywanie dotychczasowych odbiorców oraz stałe pozyskiwanie nowych.

2. Priorytetowym celem przedsiębiorstwa jest dostarczenie Klientom produktów o powtarzalnej wysokiej jakości, odpowiadających ich wymaganiom. Produkty takie można wytwarzać jedynie poprzez standaryzowaną i nadzorowaną produkcję, w związku z czym podstawowym obowiązkiem każdego pracownika przedsiębiorstwa jest stosowanie zasad i sposobów postępowania opisanych w procedurach i instrukcjach systemu zarządzania jakością.

Certyfikaty

certyfikat ISO certyfikat ISO certyfikat ISOFirma Produkcyjno Usługowa Marek John
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki [X]